Ми вже розповіли все про професії QA-інженера, Frontend-розробника, UI/UX- дизайнера, і тепер хочемо написати про не менш популярну та затребувану професію у сфері IT — devOps-інженера. Сьогодні ці фахівці заробляють не гірше, ніж Frontend або Backend-розробники, і ця тенденція тільки зростатиме. Про те, як розшифровується цей термін, до чого тут методологія DevOps і чим же займається цей важливий член будь-якої IT-команди — читай нижче.
- Хоча планування не вимагає ніяких інструментів, для підтримки коду потрібен ряд інструментів.
- Крім технічної компетентності, інженер DevOps повинен мати прокачані soft skills.
- Автоматизація всіх процесів тестування та їх налаштування для досягнення швидкості та гнучкості є життєво важливими.
- Крім того, нові тенденції в області ШІ та ІМ неухильно набирають обертів.
- Щоб ці ініціативи запрацювали, командам потрібно інтегрувати штучний інтелект і машинне навчання на додаток до автоматизації всього процесу.
Відпустіть
- Вони допомагають скоротити час між написанням коду і його впровадженням у робоче середовище.
- Крім того, їх застосування дозволяє гарантувати надійність ПЗ.
- Порадами з початківцями ділиться Олексій Євтушенко, системний інженер в EPAM, DevOps-євангеліст та один із ключових фахівців проєкту з впровадження штучного інтелекту.
- Також на відміну від сисадмінів, DevOps-інженери пишуть код і працюють з хмарними технологіями.
- Принаймні, секрети повинні бути винесені в окремий файл, що ми й покажемо далі, але наразі залишимо так.
- Приділяйте увагу розвиткові мовних навичок та якомога більше практикуйтеся.
Фахівці радять оглянути періодичну таблицю DevOps-інструментів. Вона показує різноманіття і складність технологій, з якими працює DevOps-спеціаліст. Умовно, інженеру на проєкті доводиться працювати з одним інструментом кожного кольору. DevOps — це методологія або культурна філософія, набір практик, що поєднує розробку ПЗ (Dev) та ІТ-операції (Ops). Основна мета DevOps — скоротити цикл розробки ПЗ і подбати про безперервне доставлення програмних компонентів на кінцеве програмне середовище. Білд-інженер – це скоріше роль, яку можна виконувати на проекті.
Які проблеми є зараз на ринку DevOps-інженерів?
- Потреба в DevOps зросла у відповідь на дедалі більший успіх Agile-розробки через прагнення організацій готувати випуски частіше й швидше.
- І його позиція передбачає роботу з іншими інструментами, ніж у сисадміна, — для контейнеризації та автоматизації.
- Сьогодні в Україні DevOps стає втіленням інноваційності та ефективності, адже він надає швидкість і гнучкість у впровадженні змін, скорочує час на розгортання та підвищує надійність продуктів.
- У результаті компанії можуть значно покращити свою конкурентоспроможність та задоволеність користувачів.
- Саме для досягнення цих цілей і застосовується DevOps — методологія, яка дозволяє забезпечити швидкість та якість розробки програмного забезпечення.
- Важливо мати критичне мислення, навички роботи у команді та навички організаційної діяльності.
Безперервна робота дозволяє розробникам автоматизувати процес та прискорити час виходу програми на ринок. PS стаття норм і за неї дякую — як для розробника, який хоче трохи опанувати новий підхід, для новачка у напрямку devops імхо з іншого починати потрібно. Директив у файлі може бути ще багато, з повним списком можна ознайомитися на Compose file version 3 reference.
Кар’єрні перспективи та заробітна плата DevOps Engineer
DevOps-фахівці працюють над оптимізацією циклу випуску, щоб усунути втрату часу і впровадити інші методи просування процесу (наприклад, нове програмне забезпечення). Ще одне важливе завдання DevOps — зробити так, щоб нейролінгвістичне програмування релізи не сповільнювалися через важливі, але повторювані завдання. Йому потрібно оптимізувати та зменшити час, який витрачається через автоматизацію та розробку програмних плагінів, що полегшують навантаження спеціалістів, які працюють із програмним забезпеченням. DevOps – це не просто набір практик, а філософія, яка перевернула звичні уявлення про ІТ-індустрію, забезпечуючи безперервну інтеграцію та доставку продуктів з думкою про постійне вдосконалення.
Встановлення масштабованого Jenkins на Kubernetes
Середовище devops це DevOps скорочує час виходу на ринок завдяки автоматизації, співпраці та гнучкості. Гнучка природа DevOps є основною причиною його міжфункціональних можливостей швидше розробляти та доставляти програми. IT-фахівці часто втрачають багато часу через те, як неефективно організовані цикли релізу.
Професія DevOps-інженера не для тих, хто хоче легко та швидко ввійти в ІТ. Буде складно та місцями ресурсозатратно, але точно цікаво та перспективно. Робота гідно оплачується, працювати можна на цікавих, несхожих один на одного проєктах, та завжди бачити результат своїх дій. Робота передбачає знання https://wizardsdev.com/news/u-kuevy-stvoreno-rnd-centr-velukoy-mizhnzrodnoy-it-companii/ багатьох технологій та інструментів, тому без попередньої підготовки потрапити у сферу майже не можливо. Проте системним адміністраторам чи розробникам може бути легше, оскільки вони вже володіють частиною навичок DevOps-інженера.
Recent Comments